پوستر کنگره
شماره حساب دومین کنگره ملی شتر

شماره حساب دومین کنگره ملی شتر

1563968/20 بانک ملت به نام دانشجویان شبانه دانشگاه هرمزگان

آمار بازدید سایت
بازدید امروز :
27
بازدید دیروز :
22
بازدید کل :
40688
پوستر جشنواره ملی شتر

آرم کنگره

دومین کنگره ملی شتر؛ 2 و 3 بهمن ماه، با مشارکت دامپزشکی در بندرعباس
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان،دکتر محمد جانباز اظهار داشت: کنگره ملی شتر گامی بزرگ در راستای تحقیقات دامپزشکی در زمینه بررسی و شناخت اولویت‌های مورد نیاز برای توسعه شترداری در کشور است.
وی افزود: پرورش شتر در کشور ما پیشینه‌ای کهن و تاریخی دارد و نیاکان ما با استفاده از این حیوان صبور و بردبار توانستند تجارت و بازرگانی را در جاده ابریشم توسعه دهند.
دکتر جانباز بیان کرد: شتر نسبت به جرب حساس است ویکی از عوامل مستعد کننده در ابتلای شتر به بیماری مذکور ، تراکم بیش از حد آن در یک محوطه بسته می باشد .
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از عوامل محیطی وتغذیه ای در پرورش شترها موثرند . مهم ترین این عوامل عبارتند از : جیره غذایی ، جایگاه مناسب ، بهداشت جایگاه ، مدیریت صحیح ، تهویه ونور کافی وتأمین آب شرب بهداشتی ، کنترل بیماری ها و گاهاً واکسیناسیون در برابر برخی از بیماری های شایع می تواند تاثیر مناسبی در افزایش تولیدات دامی وجلوگیری از مرگ ومیر دام داشته باشد .
وی تصریح کرد:  توجه کافی به رعایت بهداشت شترها وتهیه علوفه وغذای مناسب امری ضروری در پرورش شتر به شمار می رود .
در پایان وی گفت: امید است گامی بلند برای شناسایی و بررسی بیماری‌های شتر، تهیه واکسن برای مقابله برخی از بیماری‌های ویروسی و باکتریایی شتر برداشته شود .
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان
تاریخ : 1395/09/16