پوستر کنگره
شماره حساب دومین کنگره ملی شتر

شماره حساب دومین کنگره ملی شتر

1563968/20 بانک ملت به نام دانشجویان شبانه دانشگاه هرمزگان

آمار بازدید سایت
بازدید امروز :
18
بازدید دیروز :
22
بازدید کل :
40679
پوستر جشنواره ملی شتر

آرم کنگره

راهنمای تهیه و ارسال مقالات

راهنمای تهیه مقالات

شرایط پذیرش مقاله 

  1. مقاله نباید پیش از این در سمینارها، کنگره ­ها و مجلات داخلی و خارجی منتشر شده باشد.
  2. در بخش انتخاب محور مقاله، با توجه به محور‌های تعیین شده، محور مقاله خود را مشخص نمایید
  3. از آنجا که مقالات منحصراً به ­صورت الکترونیکی و از طریق سایت اختصاصی کنگره پذیرفته می­ شوند، نویسندگان محترم می بایست ابتدا به­ عنوان کاربر در پایگاه ثبت نام نمایند.
  4. مقاله ارسالی باید حاصل تحقیق نویسنده (گان) باشد.
  5. مقالاتمروری (Review Article) از اشخاص مجرب، با بصیرت کامل از موضوعی خاص و دارای تعداد قابل قبولی ارجاعات به مقالات منتشرشده خویش، پذیرفته می­ شود.

اصول کلی تدوین مقاله

  • مقالات رسیده پس از بررسی اولیه توسط دبیرعلمی کنگره برای داوری ارسال شده و پس از اخذنظر داوران جهت تایید نهایی مجددا در کمیته علمی کنگره مطرح و مورد تایید می شود
  • مقالاتی که برای چاپ آماده شده ­اند برای تایید نهایی به نویسنده ارجاع می شوند. صحت و سقم و مسئولیت مطالب مقاله به عهده نویسنده (گان) می باشد.
  • نویسنده در صورت استفاده از نظرات و نتایج تحقیقات سایر محققین ملزم به ارجاع دقیق به مقاله مربوطه می باشد. در صورت استفاده از عبارات بکار رفته در سایر متون علمی، نویسنده موظف است که مطلب مورد نظر را بصورت نقل قول داخل "گیومه" ذکر نماید.
  • کمیته علمی کنگره حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می­دارد.
  • چنانچه مقاله با همكاري افراد ديگري تهيه شده است ابتدا نام نويسنده اصلي و سپس نام نويسندگان ديگر را وارد نماييد، نام نویسنده مسئول(Corresponding Author). مکاتبات با علامت * مشخص شده و آدرس E mail نویسنده درج می گردد. کلیه مکاتبات و اطلاع­ رسانی­های بعدی باایشان صورت می­پذیرد.

دستورالعمل نگارش و ارسال مقاله

1-  مقاله باید از نظر ساختار حایز شرایط زیر باشد:

- عنوان فارسی و انگلیسی

- چکیده فارسی و انگلیسی: که شامل خلاصه ای از هدف، روش کار، نتایج بدست آمده و نتیجه گیری حاصله است که حداکثر شامل 250 کلمه باشد.

 نکته: چکیده به هیچ عنوان دارای مقدمه  نیست و مقدمه­ای بر مقاله نیز محسوب نمی­شود. چکیده باید بتواند بیشترین مقدار اطلاعات مربوط به مقاله را در کمترین حجم ممکن بیان نماید و در واقع تابلوی مقاله محسوب می گردد.

- کلمات کلیدی فارسی و انگـلیسی، حداقل 3 و حداکثر 6 کلمه باید انتخاب و بر اساس حروف الفبا به ترتیب در انتهای چکیده آورده شوند.  با علامت(،)کلمات کلیدی را از هم جدا نمایید.

- متن اصلی دارای مقدمه، مواد و روش ­کار، نتایج و بحث ، تقدیر و تشکر (در صورت صلاحدید نویسنده و حداکثر در 2 سطر) و منابع باشد.

- مقدمه: شامل تحقیقات قبلی انجام گرفته در زمینه مورد نظر، ضرورت واهمیت پژوهش انجام گرفته می باشد. نویسنده می بایست اهداف خویش از انجام بررسی مذکور را دراین بخش تبیین نماید. 

- مواد و روش ­کار: در این بخش تعداد و نوع نمونه های مورد آزمایش و همچنین روند انجام کار به همراه روش های نمونه گیری، جامعه آماری و نحوه تجزیه و تحلیل اطلاعات می بایست ذکر گردد.

-  نتایج و بحث: کلیه یافته های حاصل از تحقیق به همراه اشکال، نمودارها و جداول مربوطه ذکر می گردد.کلیه عکس ها و نمودارها می بایست دارای شماره و زیر نویس کاملا گویا باشند. جداول نیز می بایست دارای عنوان گویا در قسمت بالای جدول و در صورت لزوم توضیحات تکمیلی در قسمت پایین جدول باشند. نتایج ذکر شده در قالب نمودار و جدول نباید در متن تکرار گردد. همچنین نتایج حاصله از پژوهش حاضر پس از مقایسه با یافته های بدست آمده توسط سایرین و نیز توجه به اهداف مورد نظر، مورد بحث قرار می گیرد.

جداول تنها توسط نرم افزار Office Word ترسیم شوند و عکس ها با فرمت TIFF یا JPEG  با رزولوشن  dpi300  ارسال گردد.

- تشکر و قدردانی: در بخش مذکور نویسنده یا نویسندگان می توانند از راهنمایی های سایرین سپاسگزاری نمایند. در صورتی که مطالعه از حمایت مالی برخوردار بوده و بصورت طرح مصوب بوده است در این قسمت باید به آن اشاره شود.

-  منابع: کلیه منابع فارسی و لاتین می بایست بر حسب حرف اول نام خانوادگی نخستین نویسنده مرتب شده و شماره گذاری گردند. در متن تنها شماره رفرانس مربوطه داخل پرانتز (عدد) ذکر می گردد. در مقاله می بایست از ذکر منابع غیر ضروری اجتناب گردد.

الف-  منابع فارسی: به ترتیب شامل: نام خانوادگی به همراه حرف اول نام نویسنده(گان)، سال انتشار، عنوان مقاله، مشخصات مجله مورد نظر شامل نام آن، شماره جلد و شماره صفحه یا صفحات ذکر می گردد. نام مجله باید بصورت ایتالیک باشد.

مثال: رنجبر بهادری، ش. (1382). بررسی تنوع گونه ای کنه های دامی در شهرستان گرمسار. مجله دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، جلد58، شماره 2، صفحات 14-11.

 در مورد کتاب نیز به ترتیب نام خانوادگی به همراه حرف اول نام نویسنده(گان)، سال انتشار، عنوان کتاب، نام ناشر، محل نشر و شماره صفحات ذکر می گردد. عنوان کتاب باید بصورت ایتالیک باشد.

مثال: اورمزدی، ه.(1369). انگل شناسی پزشکی. جلد دوم، چاپ اول، انتشارات جهاد دانشگاهی، تهران، صفحه 539.

ب- منابع لاتین: در این بخش منابع به ترتیب حروف الفبا بر حسب حرف اول نام خانوادگی نویسنده اول تنظیم می گردد. اسامی نویسندگان، سال انتشار، عنوان مقاله، نام کامل مجله (بصورت ایتالیک)، شماره جلد (بصورت Bold) و شماره صفحات ذکر می گردد.

Ahmed, T., Kanwal, R. (2004). Biochemical characteristics of lactic acid producing bacteria and preparation of camel milk cheese by using starter culture. Pakistan Veterinary Journal, 24(2):87-91.

Axelsson, L.(1998). Lactic acid bacteria: classification and physiology. In:Salminen, S. and A. von Wright (Eds.). Lactic Acid Bacteria:Microbiology and Functional Aspects., pp. 1-72. New York, Marcel Dekker.

Ayad, E. H. E., Nashat, S., El-Sadek, M., Metwaly, H and El-Soda, M. (2004). Selection of wild lactic acid bacteria isolated from traditional Egyptian dairy products according to production and technological criteria. Food Microbiology. 21:715-725.

- نمونه منبع لاتین (کتاب):

Radostits, O.M., Blood, D.C. (2000). Veterinary Medicine. 4th Edition, W.B. Saunders, Philadelphia: 1046-58.

- نمونه منبع لاتین (کتاب  دارای editor  مشترک و نویسندگان متعدد در فصول مختلف):

Gyles, C.L., Fairbrother J.M. (2004). Escherichia coli In: Gyles C.L. (Ed) Pathogenesis of Bacterial Infections in Animals. 3rd edition, Wiley-Blackwell, London: 236-52.

2- مقاله باید از نظر فونت و سایز حایز شرایط زیر باشد:

-  ضروری است کل متن مقاله به صورت صفحات یک­ستونی با فواصل مساوی 5/2 سانتیمتر از طرفین باشد.

- فاصله بین خطوط در چکیده و در متن مقاله 1 سانتی متر در نظر گرفته شود.

-  تمام متن فارسی مقاله با فونت شماره 12 و کلمات انگلیسی داخل متن ها با فونت 10 تایپ گردد.  

- عنوان فارسی و انگلیسی و بقیه تیتر ها با فونت 12 و به صورت Bold تایپ گردد.

- عنوان شکل ها و جداول با فونت 11 و به صورت Bold تایپ گردد.

- مطالب داخل شکل ها و جدول ها با فونت 11 تایپ گردد.

- تمامی صفحات واجد شماره صفحه باشند.

- جهت تایپ متن فارسی از فونت B Zar و متن انگلیسی از فونت Times New Roman استفاده گردد.

تمامی اسامی گونه و جنس جانوران، باکتری ها و ... به صورت ایتالیک در آید.

تذکرات مهم

تعداد صفحات شامل چکیده فارسی و انگلیسی و بدنه مقاله نباید حداقل از 4 و حداکثر از 10 صفحه تجاوز نماید.

-  صفحه اول شامل عنوان مقاله، نام نویسندگان (به ترتیب ذکر در مقاله)، آدرس کامل هریک از آنها و نیز ذکر نام نویسنده مسئول و  email آکادمیک ایشان می باشد. 

- چکیده و کلمات کلیدی فارسی  نیز در صفحه اول آورده شود.

چکیده انگلیسی همراه با نام و آدرس نویسنده (گان) در صفحه اخر مقاله آورده شود.

-  صفحه دوم به بعد شامل بدنه مقاله (مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث و منابع) می باشد.

- متن مقاله به فارسی نوشته شود و از نگارش کلمـات لاتین به صورت فارسی پرهیز گردد، مگر در مواردی که جـایگـزین پذیرفته­ شده­ ای برای واژه­ مورد نظر موجود نباشد. در هر جای متن که لازم به نظر می­ رسد، معادل لاتین کلمه­ فارسی نوشته شده در همان محل و داخل پرانتز آورده شود. بدیهی است که معادل لاتین یک کلمه­ مشخص، فقط یک­بار و در اولین مورد استفاده­ی کلمه­ فارسی آن نوشته می­ شود و از تکرار آن پرهیز گردد. ذکر نام محققین بصورت لاتین در متن در صورتی که موارد آن زیاد نباشد بلامانع است.

نمونه مقاله را از لینک زیر دانلود کنید.

نمونه مقاله
تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۹